כולסטרול

לכולסטרול יש תפקידים רבים וביניהם יצירת הורמונים, חלק בממברנת התאים, חלק עיקרי במיילין העוטף את הנוירונים (תאי העצב), ועוד. הכולסטרול יכול להגיע לכל האיברים רק דרך הדם, אולם מכיוון שהכולסטרול כשומן אינו יכול להתמוסס בדם, הוא מתחבר בכבד עם חלבון וביחד נוצרת מולקולת ליפופרוטאין, שמסיסה בדם. בכבד נוצרים שני סוגים של ליפופרוטאינים, VLDL ו-LDL. ליפופרוטאינים אלה מכונים 'כולסטרול רע', בניגוד ל-HDL, המכונה 'כולסטרול טוב'. למרות ששלושת סוגי הכולסטרול אינם אמורים להיות טובים או רעים, יהיו השניים הראשונים מזיקים והאחרון דווקא מועיל לבריאות.

אִינוֹזִיטוֹל הֶקְסָנִיקוֹטִינָת הוא תרכובת של אינוזיטול עם שש מולקולות של חומצה ניקוטינית. במילים פשוטות, תרכובת הידועה בשם: ניאצין ללא תופעות בערה - NFN. חומר זה מגיע לכבד שם הוא מופרד לאינוזיטול וניאצין.

הניאצין משמש להורדת רמות גבוהות של כולסטרול, מעלה כולסטרול HDL, (הטוב), ומוריד כולסטרול LDL, (הרע). מוריד רמות של טריגליצרידים. טיפול יעיל נגד כאבי רגליים הנובעים ממחזור דם לקוי או חלש ברגליים. טוב גם בתסמונת ריינו המתבטאת בידיים ורגליים קפואות בקור. מינון מקובל: 1000- 500 מ"ג ליום.

התחברו אלינו בפייסבוק