כרום פיקולינאט

יסוד קורט, מסייע באיזון רמות סוכר

מדוע כרומיום פיקולינט?

רק כרום בעל מולקולה עם קשר אורגני, כמו כרום פיקולינאט, פעיל מבחינה ביולוגית, ונותן תוצאות חיוביות. כרום פיקולינאט, כפי שנובע מהשם, מדובר בשילוב של שני מרכיבים : כרומיום ופיקולינאט.

כרום (כרומיום) הינו מינרל, אשר מסייע בהעלאה של אספקת האינסולין, ההורמון אשר שולט בערכי הגלוקוז (הסוכר בדם). הכרום נצמד לקולטנים שעל דפנות התאים, ומאפשר לאינסולין להכניס אל תוך התאים את הגלוקוז וגם חומצות אמיניות. בכך מונע הכרום את עלית ערכי הסוכר בדם.

הפיקולינאט הוא נגזרת של חומצה אמינית המאפשרת לגוף להשתמש בכרומיום, הרבה יותר בקלות. כרומיום כלוריד הוא כרום מינרלי, שהוא בלתי יעיל לחלוטין. אנשים החשופים לכרום בתעשייה הכימית, צבעים, ציפוי מתכות, עלולים לסבול מעודפי כרום ללא שום תועלת, כי כרום זה אינו בר ניצול על ידי הגוף.

מחסור בכרום הוא אחת הסיבות להתפתחות סכרת מסוג 2.

כרומיום פיקולינאט הוא משלים תזונה טבעי וחיוני, שיש בו בכדי לסייע בשליטה על סכרת. הכרום מכונה גם גורם הסבילות לסוכר: GTF. כי לכרום תפקיד מפתח בכניסת הסוכר, וגם חומצות אמיניות לתאים.

לא כל כרום הוא GTF , מרבית הכרום במזון אינו פעיל מבחינה ביולוגית. פעילותו הביולוגית נמוכה, בין 1% ל 4% בלבד. יוצאים מהכלל הם שמרי בירה. מנה של 25 גרם לערך, שווה לכמוסה אחת של כרום.

כרום פיקולינאט הוא יסוד קורט, מסייע באיזון רמות סוכר. המינון המומלץ הוא 800 – 400 מק"ג ליום. מאפשר לגוף לנצל את האינסולין ביתר יעילות. גם בסכרת סוג 1 יש תועלת במתן כרום. הוא מקטין את כמות האינסולין לה זקוק החולה. הכרום בדרך כלל נמצא בחוסר במזון הרגיל. מה גם שהכרום שבמזון, הוא בעל פעילות ביולוגית נמוכה, בין 1% ל 4% בלבד.

אצל צעירים הגוף מסוגל לייצר כרום פעיל GTF. מהכרום שבמזון, אבל יכולת זו הולכת ופוחתת עם הגיל. מה שמשפיע על התפתחות סכרת סוג 2. במחקר בארה"ב נמצא כי ל 90% מכל התושבים יש מחסור בכרום. תרופות משתנות וסטרואידים גורמות להפרשתו מהגוף והחמרת הסכרת. חולים הנוטלים תרופות לסכרת או אינסולין, עליהם להתחיל ממינון של 200 מק"ג ליום, אפשר להעלות בהדרגה עד 800 מק"ג ליום. (עוד על כרום ראה הרחבה בהמשך).

התחברו אלינו בפייסבוק