לבלב

בלוטה גדולה המונחת בתוך קשת התריסריון ונמשכת מאחורי הקיבה עד קצה הכליה השמאלית ושער הטחול. הלבלב מפריש מיצים לתוך צינור העיכול באמצעות צינור המוצא שלו המסתיים על פי רוב בדופן התריסריון יחד עם צינור המרה המשותף.

לאחרונה דווח בעיתונות : "האם תרמה תאי לבלב – הבת נרפאה מהסכרת<" (סכרת סוג 1). "בת 27 נרפאה ממחלת הסוכרת לאחר שאימה תרמה לה תאי לבלב. חודשיים לאחר ההשתלה החל הלבלב לתפקד והיא אינה נזקקת כבר לזריקות האינסולין."

מהי גישתה של הרפואה הטבעית לנושא?

  • כאן לא מדובר בסוכרת נעורים ממש, שהיא מחלה אטואימונית, אלא בדלקת לבלב כרונית.

הלבלב הוא בלוטה כפולה המכילה: בלוטות האקוזוקריניות המפרישות לתוך צינור העיכול חומרים של רקמה אפיתליאלית, ובנוסף האיים על שם לנגרהאנס, המפרישים את ההורמונים ישר לתוך מחזור הדם.

האיים על שם לנגרהאנס בלבלב מפרישים שני הורמונים: אינסולין וגלוקגון. האינסולין מיוצר בתאי ביטא של איי לנגרהאנס.

לאינסולין תפקיד מרכזי במשק הפחמימות, הגלוקוז שבנוזל החוץ תאי זקוק לאינסולין כדי לעבור את דופן התא, שם הוא משולב במחזור חילוף החומרים. משום כך גורר אחריו חוסר אינסולין עליה של רמת הגלוקוז בדם והפרשתו בשתן, השינויים מרחיקי הלכת בחילוף החומרים של התאים מוצאים את ביטויים הקליני במחלת הסכרת. האינסולין מתפקד בעיקר כהורמון אנאבולי, דהיינו – מזרז תהליכי ייצור ובנייה (סינתזה) וכחיוני גם לתהליכי הגדילה וההתפתחות. הוא מסופק לפי דרישות הגוף ולפי כמות הגלוקוז בדם – מבחינת תזמון, ומבחינת הכמות ביחס לרמת הגלוקוז בדם. האינסולין משתתף במטבוליזם של שלושת רכיבי התזונה הגדולים: הפחמימות, השומנים והחלבונים.

הלבלב - Pancreas היא בלוטה גדולה המונחת בתוך קשת התריסריון ונמשכת מאחורי הקיבה עד קצה הכליה השמאלית ושער הטחול. הלבלב מפריש מיצים לתוך צינור העיכול באמצעות צינור המוצא שלו המסתיים על פי רוב בדופן התריסריון יחד עם צינור המרה המשותף.

הלבלב מפריש לתוך צינור העיכול כ – 1 ליטר מיץ ביממה, ה – PH שלו: 8.2 – 7.7. מיץ זה מכיל בתוכו כמות גדולה של אנזימים לפירוק כל אבות המזון והם:

סכרת היא אחת המחלות המסוכנות של העולם המודרני והיא פוגעת באחוז נרחב של האוכלוסייה. מסיבוכי הסכרת הם מחלות כלי דם, מחלות לב, אי ספיקת כליות, עיוורון, שבץ נמקים ועוד...

הרפואה המקובלת מכריזה על הסכרת כעל חשוכת מרפא. למרות זאת, הרפואה הטבעית מסוגלת להחזיר את הלבלב לפעילות תקינה או כמעט תקינה. זאת על ידי מעבר לתזונה נכונה ותוספות משלימות. יש אשר הצליחו להפסיק להשתמש באינסולין. בנוסף, באמצעות תזונה ותוספים ניתן להפחית משמעותית את הנזקים לכלי הדם ובכך למנוע רבות מתופעות סיבוכי הסכרת.

התחברו אלינו בפייסבוק