תזונה

לתזונה מרכיב חשוב בהתפתחות סכרת, כמו גם במניעתה.

תזונה טבעית היא חיונית למניעת סכרת ולטיפול בה. מהם לימודי תזונה אפקטיביים? לימודים שאפשר לשלב אותם באורח החיים היומיומי, לימודים המביאים לשיפור הבריאות ואיכות החיים.

עבור הדיאטנית, קביעת תפריט יומי עבור דיאטה מאוזנת היא אתגר הדורש רגישות והקשבה להרגלים הקיימים, ונסיון אוהב לכוון את האדם להרגלים בריאים יותר של תזונה מאוזנת, טבעית, ונכונה. גם הדיאטנית, זקוקה לתמיכה. ותמיכה זו מתחילה באורח החיים היומיומי בבית. וכבר אמרו חז"ל - "נאה דורש - נאה מקיים".

להלן תמצאו הנחיות כלליות לבניית תפריט לחולי סכרת, לפי סוגי המזון
השונים.

קטניות<
שעועית, עדשים, אפונה, לוביה, אזוקי, מאש,  חוץ מפול. סויה בצורות שונות, טופו. קטניות רצוי להנביט.

דגנים<
דגנים מלאים מבושלים למחצה, לדוגמה אורז לבשל כ 10 דקות, להשאיר בסיר כחצי
שעה, עד לספיגת המים. גריסי פנינה, קינואה, שיפון. לחם שיפון עדיף על פני
לחם חיטה.

תפריט עשיר בשומן, מזונות מזוקקים ומעובדים, ואורח חיים ללא פעילות גופנית מספקת, גורמים לתנגודת תאי הגוף לאינסולין. במצב זה התאים לא קולטים מספיק גלוקוז, מה שמהווה איתות ללבלב להפריש עוד אינסולין. כך אמנם יורדת רמת הגלוקוז בדם, ונמנעת אי סבילות חמורה לגלוקוז ומצב של סכרת, אבל נוצרת בעיה אחרת, שהיא רמת אינסולין גבוהה בדם. רמת אינסולין גבוהה בדם מובילה להסתיידות עורקים, יתר לחץ דם, מחלות לב כליליות, אירוע מוחי, מחלות ריאומטיות, ובהמשך לסכרת מבוגרים. בין השאר בגלל העובדה שעודף אינסולין בדם מעלה את רמת שומני הדם, ואת הייצור של חומצת שומן ארכידונית מחומצת שומן לינולאית.

הגוף זקוק לחלבונים לכל התהליכים, בממוצע כ 50 גרם ליום (טבעונים שאוכלים מזון חי ומונבט זקוקים לפחות). מומלץ להשלים את החלבונים ממקור צמחי כגון: דגנים למיניהם וקטניות. הקטניות הם אוכל מאוזן מבחינת יחס חלבון- פחמימות (עמילן). האינדקס (מדד) הגליקמי שלהם נמוך: 35 – 50.

בארצות המערב עיקר החלבון מסופק מהחי: בשר בקר ומוצרי חלב. שני מוצרים אלה מכילים שומנים רוויים שהם המזיקים. מבחינה זאת דגים של מים קרים מהים הצפוני, הם דגים המכילים שומן מסוג אומגה 3, לפיכך יש להם יתרון.

מדוע תוספי תזונה? חולי סכרת סובלים מחוסרים של גורמי תזונה רבים. אצל חולי סכרת נמדדו רמות נמוכות של ויטמינים ומינרלים. חולי סכרת סובלים מהפרעות מטבוליות רבות, אשר יש בכוחן של התוספות והשלמות המזון לצמצמן. רשימת משלימי התזונה היא גדולה. אנו נשתדל לרכזה על ידי יצירת מכלולים, הכוללים מספר רב ככל האפשר של רכיבים בכמוסה אחת.

הערה: הגדלת מינון של תוספים, ומולם הקטנת המינונים של תרופות יש להעשות בהדרגה

מחלת הסכרת קשורה, אולי יותר מכל מחלה אחרת, לתזונה ולאורח החיים המערבי. כאשר הגורם העיקרי למחלה זו הינו השמנה ותזונה לקויה.

מסתבר כי למעלה מ - 90% מהלוקים בסכרת סובלים גם מעודף משקל. אפילו אצל אנשים בריאים, עלייה משמעותית במשקל תביא לתופעה דמוית סכרת – הפרעות בחילוף החומרים של הסוכרים, חוסר סבילות לאינסולין ועלייה ברמת שומני הדם. אנשים האוכלים יתר על המידה מועדים יותר לסכרת מאלה שאינם עושים זאת, כאשר רמת המזון הנכנסת עולה על הצורך המטבולי, עולה האפשרות של הסכרת, כיוון שהסכרת נובעת מחוסר אפשרות של הגוף לנצל סוכר.

התחברו אלינו בפייסבוק