אורח חיים

תראו מה שתזונה ואורח חיים יכולים לעשות! להלן הבאנו מספר אתרים מומלצים בנושא טיפול טבעי בסכרת ובנושאים קרובים.

הדיאטה הכללית המקובלת לחולי סכרת, היא מרובת תאית (סיבים תזונתיים), דלת שומן עם הרכב גבוה של פחמימות מורכבות, פירות וירקות חיים טריים, כמו גם מיצים טבעיים מירקות.

הדיאטה לחולי סכרת עברה גלגולים רבים, ועדיין לא נמצאת בסוף הדרך. שיקולים רבים ורכיבים רבים משפיעים על בחירת הדיאטה ותכנונה. כיום אנו מצמצמים חלבונים ומוסיפים שומנים בלתי רוויים. כיום מתייחסים יותר לאינדקס הגליקמי של המזונות בתכנון הדיאטה. בנוסף יש להתחשב בכמות הגלוקוז הזמינה שמנת המזון מספקת. וכן בגודל המנה הנאכלת. לכן ישנו מושג חדש והוא המעמס הגליקמי. יש עדיפות למזון הקרוב ביותר לצורתו הגולמית, כי ככל שהמזון יהיה מעובד יותר, האינדקס הגליקמי שלו יהיה גבוה יותר.

מחלת הסכרת קשורה, אולי יותר מכל מחלה אחרת, לתזונה ולאורח החיים המערבי. כאשר הגורם העיקרי למחלה זו הינו השמנה ותזונה לקויה.

מסתבר כי למעלה מ - 90% מהלוקים בסכרת סובלים גם מעודף משקל. אפילו אצל אנשים בריאים, עלייה משמעותית במשקל תביא לתופעה דמוית סכרת – הפרעות בחילוף החומרים של הסוכרים, חוסר סבילות לאינסולין ועלייה ברמת שומני הדם. אנשים האוכלים יתר על המידה מועדים יותר לסכרת מאלה שאינם עושים זאת, כאשר רמת המזון הנכנסת עולה על הצורך המטבולי, עולה האפשרות של הסכרת, כיוון שהסכרת נובעת מחוסר אפשרות של הגוף לנצל סוכר.

התחברו אלינו בפייסבוק