הרפואה הטבעית שואפת לגלות תפקודים פונקציונליים של הגוף במצבם ההתחלתי, שבו קל עדיין לתקן אותם ולהחזיר את האדם לתפקוד תקין. וכך גם לגבי סוכרת.

מהי סכרת גבולית? היא למעשה תחנה בדרך אל הסכרת. חלק מן האנשים פיתחו אי סבילות לגלוקוז – IGT- impaired glucose tolerance, או במילים פשוטות "סכרת גבולית", אבל הם אינם מראים תסמינים (סימפטומים) בריאותיים, או את הצורה המתקדמת של סוכרת. במצב כזה הבדיקות של רמות הסוכר אחרי צום הן בגבולות הנורמה המקובלת, אבל אחרי ארוחה של פחמימות היא עולה לרמה גבוהה ונשארת ברמה זאת זמן ממושך. IGT מתאר את אלה אשר ערכי הגלוקוז בפלזמה של דם והתגובות לגלוקוז, הם בין חולי סכרת לאנשים בריאים. אין להם סימפטומים מורגשים של סכרת. למעשה מרבית הקשישים סובלים מאי סבילות לסוכר, במיוחד בעלי עודף משקל. אצל אנשים רבים רמת הסוכר בצום מתייצבת על 100 – 110 מג/% , שהיא רמה כביכול בתוך הנורמה. כאילו שאין עדיין סכרת. אבל רמה כזו היא כבר מצב חולני, זו כבר סוכרת!!! כבר ברמה זו נקשרים חלבונים שונים לגלוקוז ונגרמים נזקים שהולכים וגוברים ככל שרמת הסוכר עולה. אמנם הרופא לא רושם תרופות, אבל זו סוכרת. אין לחיות באשליה כי המצב תקין.

בערך 16 מיליון אמריקנים מטופלים בשל סכרת. אבל מחקרים בארה"ב מראים, כי ישנם עוד 5 מיליון מבוגרים עם סכרת סוג 2 שלא אובחנה, ועוד 20 מיליון נוספים שפיתחו אי סבילות לגלוקוז - IGT, אשר עלולה להוביל להתפרצות מלאה של סכרת. הארגונים הלאומיים לבריאות מדוחים, כי סכרת שלא אובחנה גרמה למיליוני אנשים לאובדן הראיה. בנוסף, סיבוכים מסוכרת הינם הגורם השלישי, המוביל למוות בארה"ב.

בישראל כ 500 אלף איש במצב של סכרת גבולית, בלתי מטופלים. אינם מוגדרים כחולי סכרת, ואינם נכללים בקבוצה הגדולה של חולי הסכרת, שמספרם כיום הולך ומתקרב לחצי מליון.

התחברו אלינו בפייסבוק