מדוע כרומיום פיקולינט?

רק כרום בעל מולקולה עם קשר אורגני, כמו כרום פיקולינאט, פעיל מבחינה ביולוגית, ונותן תוצאות חיוביות. כרום פיקולינאט, כפי שנובע מהשם, מדובר בשילוב של שני מרכיבים : כרומיום ופיקולינאט.

כרום (כרומיום) הינו מינרל, אשר מסייע בהעלאה של אספקת האינסולין, ההורמון אשר שולט בערכי הגלוקוז (הסוכר בדם). הכרום נצמד לקולטנים שעל דפנות התאים, ומאפשר לאינסולין להכניס אל תוך התאים את הגלוקוז וגם חומצות אמיניות. בכך מונע הכרום את עלית ערכי הסוכר בדם.

הפיקולינאט הוא נגזרת של חומצה אמינית המאפשרת לגוף להשתמש בכרומיום, הרבה יותר בקלות. כרומיום כלוריד הוא כרום מינרלי, שהוא בלתי יעיל לחלוטין. אנשים החשופים לכרום בתעשייה הכימית, צבעים, ציפוי מתכות, עלולים לסבול מעודפי כרום ללא שום תועלת, כי כרום זה אינו בר ניצול על ידי הגוף.

בתוך הגוף, הכרום נמצא בצורה של יון- חלקיק עם מטען חשמלי. מטען זה נדחה ע"י תאי הגוף, מקשה על הכרומיום להיכנס אל תוך התאים. פיקולינאט הוא חומר, אשר יכול להקשר עם יון ולנטרל את המטען שלו. כאשר הכרומיום והפיקולינאט מתחברים ביחד, המטען הנדחה של הכרום מחוסל ונעלם. תאי הגוף אז, מסוגלים לקבל את הכרום.

יעילות הכרומיום פיקולינאט נבדקה על יחידים עם מספר בעיות בריאות שבכללם סכרת. מחקר הוכיח, כי רוב החולים בסכרת חוו ירידה בערכים של הסוכר בדם, לאחר שהחלו להשתמש בתוסף של כרומיום פיקולינאט על בסיס יומי. יש בתוסף בכדי לעזור לחולים בסכרת (בעיקר סכרת סוג 2), לשלוט בערכי הסוכר שלהם בדם. לפיכך, עשוי השימוש בכרומיום פיקולינאט לאפשר לחולים להפחית בצריכה של האינסולין ושל תרופות אחרות, כך שהוא מועיל מכמה כיוונים.

יעילות הכרומיום פיקולינאט נבדקה בניסוי מבוקר, אשר נערך במרכז רפואי בצפון הארץ בהשתתפות 190 איש חולי סכרת. במינון של 200 מק"ג נמצא, כי בלמעלה מ- 50% הייתה ירידה משמעותית ברמת הסוכר. הירידה הייתה כבר לאחר 10 ימים רצופים של שימוש.

התחברו אלינו בפייסבוק