למי אשר להם ילד עם סכרת נעורים, רצוי לוודא כי המורה שלו יודע/ת להגיב לסימני אזהרה של היפוגליקמיה (נפילות סוכר) והיפרגליקמיה (עליות ברמת הסוכר).

מה הם התסמינים (סימפטומים) של היפוֹגליקמיה?

* סחרחורת
* הזעה
* בלבול
* דופק מואץ
* חוסר תחושה ועקצוצים בשפתיים.

ללא טיפול, עלול החולה לחוות ראיה כפולה, רעד, בעיות בהתמצאות, הוא עלול להתנהג מוזר ובסופו של דבר, להיקלע למצב של תרדמת (קומה).

במידה ומתפתחים תסמינים של היפוגליקמיה, יש לשתות באופן מיידי, מיץ פירות, משקה קל, או כל דבר אחר המכיל סוכר. אם האמור לא עוזר בתוך עשרים דקות, יש לחזור על מהלך זה. במידה ונכשל הטיפול בפעם השניה, או אם אין החולה יכול לאכול, מכל סיבה שהיא, יש לפנות, באופן מיידי, לטיפול רפואי ו/או זריקת גלוקגון - GLUCAGON. מי אשר להם סכרת התלויה באינסולין, צריכים תמיד לשאת ערכת גלוקגון ולדעת כיצד להשתמש בה.

מה הם התסמינים (סימפטומים) של היפֶרגליקמיה?

בניגוד להיפוֹגליקמיה, האירוע של היפֶרגליקמיה (עליות ברמת הסוכר), עלול להמשך מספר שעות, או אף מספר ימים. הסיכון כאן הינו גבוה ביותר. בזמן מחלה, כאשר רמות האינסולין יורדות, הסוכר בדם עלול לטפס ולזחול מעלה, מה שבסופו של דבר מביא לתרדמת, תגובה הידועה בשם חמצת סכרתית (diabetic ketoacidosis).

אחד מסימני האזהרה להתפתחות היפֶרגליקמיה, הוא חוסר היכולת להחזיר ולשמור את הנוזלים בגוף. (בד"כ בשל הקאות).
במידה ומופיעים סימנים של היפֶּרגליקמיה, יש לגשת לחדר המיון של בית-החולים הקרוב. מדובר במצב מסוכן מאוד. אפשר, שיציעו בסה"כ עירויים תוך ורידיים, עם נוזלים המכילים אלקטרוליטים ואינסולין.

התחברו אלינו בפייסבוק