אספרטם מורכב משתי חומצות אמינו: חומצה אספרטית ופנילאלנין ועוד מתנול. אמנם רכיבים אלה נמצאים במזון טבעי בטבע, אבל אין בנמצא בטבע תרכובת תעשייתית זאת. האספרטם מתוק פי 200 מהסוכר הרגיל. ללא ריח או טעם לוואי, מוכן בצורה אבקה גבישית, נמס במים ובמיוחד כאשר הם חמים וחומציים. הוא מתפרק בחום ומאבד את טעמו המתוק, לכן רצוי להשתמש בו במיוחד להמתקת מזונות שאין לבשלם כמו מיצי פירות, גלידה ומשקאות קלים. נמצא גם שהוא מגביר ומשפר טעמם של מוצרי הפירות.

תופעות לוואי:

  • פנילאלנין  היא חומצה אמינית חיונית, אשר הופכת לטירוזין בעזרת אנזים המיוצר בכבד. אם צורכים כמות גדולה של  אספרטם, עלול להיווצר עודף פנילאלנין. עודפי פנילאלנין רעילים ומזיקים בעיקר למוח. ישנם אף אומרים כי האם ההרה או המניקה הצורכת כמויות גדולות של אספרטם, עלולה לגרום לפגיעה מוחית אצל תינוקות ואולי גם אפילפסיה.
  • אצל ילדים עם PKU- פגם גנטי מולד קיימת המחלה פנילקטונוריה, קיים חוסר באנזים הנזכר. לכן עלולות להיווצר פגיעות מוחיות, אם לא שומרים על דיאטה מתאימה.
  • מתנול (אחד מהרכיבים של האספרטם) הוא כוהל עץ רעיל בכמות גדולה.
  • אין עדין מחקר שבדק את השפעת ה- אספרטם לאורך זמן. אבל במקורות מצביעים על חששות לתופעות לוואי רבות ומחלות הנגרמות עקב שימוש ממושך בממתיק זה

התחברו אלינו בפייסבוק